Я щодня спілкуюся з клієнтами щодо якості плитки.
Питаючи про "якість", люди мають на увазі різні речі.
Так з яких параметрів складається ЯКІСНА СТІНОВА ПЛИТКА
Цей текст пояснить складові якості плитки. Поїхали!
Спочатку розглянемо стінову плитку або керамічну плитку для стін (цей матеріал призначений для облицювання стін, а не підлоги).
Це плитка з розмірами 25х40, 20х60, 23х60, 30х60, 30х90 і багато інших. Вони, як правило, прямокутні. На що звертати увагу, якщо ви хвилюєтеся за якість вибраного продукту?
- Якість покриття глазурі - Неважливо, чи вона глянцева, чи матова — неякісне покриття може мати дефекти: плями, крапки, недоливи або дрібні відколи. Все це можна помітити неозброєним оком, - просто придивіться на блиск, а потім подивіться прямо. Зверніть увагу, що на білих або монохромних поверхнях будь-якого кольору такі дефекти видно краще, ніж на різнокольорових або текстурованих плитках.
Варто зазначити, що є допустимі норми для таких дефектів — навіть у плитці 1 сорту. Виробники зазначають, що якщо дефект не видно з відстані 1,5 метра, він вважається допустимим. В іншому випадку — це брак і підлягає рекламації.
2. Обробка краю. Край буває або штампований - він створює ширші шви, ніж заплановано.
Або ректифікований (обрізний) край - він дозволяє робити тонші шви, як і задумано. Я рекомендую ректифікат, хоча він дорожчий.
3. Калібри. Це особливо актуально для колекційної плитки. Часто плитка однієї колекції, наприклад, світло-бежевий і темно-бежевий варіанти, може мати незначні розбіжності в розмірах — іноді всього кілька міліметрів. Це природна особливість колекційних плиток, яку важко уникнути. Майстри зазвичай вирішують цю проблему, коригуючи шви — роблять їх трохи ширшими або вужчими, щоб компенсувати різницю.
4. Геометрія та кривизна. Майже вся плитка (99,9%) має певну кривизну. У деяких фабрик вона мінімальна, у деяких — більше.
Я не рекомендую фабрики, які не забезпечують стабільний контроль якості. Краще мати стабільну невелику нерівність, ніж непередбачувану.
Хоча кривизна плитки допустима у межах стандартів, якщо перевищує допустимі норми — це брак.
5. Розмір. Більший розмір плитки вважається "якіснішим", але і дорожчим.
Яка перевага використання великих плиток? Менше швів, а отже, менше проблем із їхнім обслуговуванням.
Недоліки? Можливо, більше підрізки (але це залежить від вашого проєкту) і, звісно, вища ціна.
Висновки та рекомендації.
Важливо чітко визначити ваші пріоритети, зважаючи на власні побажання.
Наприклад, якщо вам подобається матова плитка, тому що ви бачили її у знайомого і вже оцінили її вигляд та відчуття, -то для вас на перше місце вийде саме візуальна складова — матова поверхня.
У такому разі ваші пріоритети будуть виглядати так:
-зовнішній вигляд,
-тип покриття,
-бюджет,
а вже потім — розмір плитки, якість глазурі та обробка країв.
Якісною плитка стане саме тоді, коли вона щодня приноситиме вам естетичне та тактильне задоволення.